Pamje të rralla: Kështu këndohej e vallëzohej në familjen e Adem Jasharit para luftës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pamje të rralla: Kështu këndohej e vallëzohej në familjen e Adem Jasharit para luftës

23:44 | 11 Korrik 2019

Këngë e valle në familjen e Adem Jasharit para luftës.

Një video e rrallë është publikuar në rrjetin social Facebook, ku shfaqet familja e heroit legjendar të Kosovës, Adem Jashari.

Publiku në të shumtën e rasteve ka shikuar pamje të familjes me ar më në dorë e duke luftuar, por këto pamje janë të rralla, për shkak se shfaqin momente gëzimi në familjen e heroit të Kosovës.

Gjithsesi, festimet me armë nuk kanë munguar as në familjen Jashari.

Siç edhe shihet në video, data e incizimit të këtyre pamjeve te familja Jashari është 4 tetori i vitit 1995, kur në Kosovë mbizotëronte paqja e brishtë.

Përveç burrave duke kërcyer, shfaqen edhe anëtarët e tjerë të familjes. Gratë dhe fëmijët të cilët po qëndronin në shtëpi.

Pamjet brenda familjes nuk janë të tëra që shfaqen në video, aty paraqiten edhe momentet e luftimeve heroike të familjes ndaj ushtrisë serbe.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!