Pamje tmerruese të tërmetit, çfarë ka mbetur pas 30 sekondave shkatërrimtare në kompleksin Jedas në Durrës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pamje tmerruese të tërmetit, çfarë ka mbetur pas 30 sekondave shkatërrimtare në kompleksin Jedas në Durrës

20:27 | 01 Dhjetor 2019

Brenda kompleksit Jedas në Durrës, çfarë ka mbetur pas 30 sekondave shkatërrimtare.

Pamjet që shihni në video vijnë nga kompleksi Jedas në Durrës.

Ishte profesor Arben Meçe që dha alarmin për pallatin 12-katësh në lagjen 17, që ka plot 185 hyrje është në gjendje të rëndë, kompleks ky i ndërtuar nga “Jedas”.

“Strukturat shtetërorë duhet të paraqiten menjëherë këtu. Është i vetmi pallat që kam parë deri më tani në Durrës që ka dëmtime në strukturë dhe në bërthamë”, është shprehur profesor Meçe./tch

Komento: