Para derbit me Torinon, Juventusi jep lajmin e papritur

17:17 | 14 Dhjetor 2018

Joao Cancelo dhe Juan Cuadrado janë lënë jashtë skuadrës së Juventusit për Derby della Mole kundër Torino të shtunën përcjell ORAinfo.

Cancelo mbetet jashtë pasi humbi humbjen 2-1 të Juventusit te Young Boys në Ligën e Kampionëve, ndërsa Cuadrado nuk është shëruar nga një lëndim në gjunjë.

Çifti i bashkohet Andrea Barzagli dhe Sami Khedira në mënjanë, ndërsa Rodrigo Bentancur është pezulluar pasi ka akumuluar një kartë të pestë të verdhë kundër Inter javën e kaluar.Skuadra e Juventusit që do të përballet me Torinon:
Szczesny, Perin, Pinsoglio; De Sciglio, Chiellini, Benatia, Alex Sandro, Bonucci, Rugani, Spinazzola; Pjanic, Matuidi, Emre Mund; Ronaldo, Dybala, Douglas Costa, Mandzukic, Kean, Bernardeski./ORAinfo/

Komento: