Para ndeshjes me Atalantën, Kessie vjen me deklaratë të papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Para ndeshjes me Atalantën, Kessie vjen me deklaratë të papritur

22:51 | 15 Shkurt 2019

Mesfushori i Milanit Franck Kessie ka pranuar se ai po ndihet i padobishëm pasi që nuk po shënon gola dhe duhet të përmirësohet në këtë drejtim.

Kessie do të bllokojë kundërsulmet e Atalanta nesër, pasi rossonerët kërkojnë të ruajnë pozitën e katërt përcjell ORAinfo.

Kessie po bisedonte me DAZN-in kohët e fundit dhe ai foli për kualifikimin për Ligën e Kampionëve.

Mesfushori tha: “Në Atalanta unë shënova më shumë, sepse stili i lojës ishte i ndryshëm. Sot kam shanse por nuk po mundem të shënojë shumë, sidomos në kundërsulm.

“Sidoqoftë, Gattuso më jep inkurajim çdo ditë për të dhënë më shumë. Ai më kërkon të jem më i guximshëm.

“Sesionet e trajnimit të Gasperinit ishin më të ashpra. Ne me të vërtetë u zhvillua shumë dhe Gasperini ishte më i egër se Gattuso,

“Unë jam shumë i zjarrtë sepse Liga e Kampionëve është konkursi më i madh në Evropë dhe unë do të bëj çmos për të arritur atje”, ka thënë Kessie./ORAinfo/

Komento: