Para ndeshjes me Cagliari, ja me çfarë po përballet Gattuso – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Para ndeshjes me Cagliari, ja me çfarë po përballet Gattuso

17:04 | 09 Shkurt 2019

Gennaro Gattuso pranon se ka presion edhe më të madh për të mundur Cagliari, se sa në ndeshjet që i kishte paraparke.

“Ka një presion kundër Cagliarit dhe ekziston edhe më shumë presion sesa me Lazion dhe Romë,” tha trajneri në konferencën e tij për shtyp përcjell ORAinfo.

Është një betejë mbretërore për vendin e katërt, pasi romakët përkohësisht kanë kapërcyer Rossonerët.

“Për gjashtë apo shtatë vitet e fundit, Milan ka arritur pranverën dhe nuk ka qenë as në garën për një vend të Ligës së Kampionëve.

“Ne duhet ta marrim atë një lojë në një kohë, por të jemi në një pozicion të fortë për të siguruar vendin e katër”, ka thënë Gattuso./ORAinfo/

Komento: