Para ndeshjes me Empolin, Milan merr lajmin e madh

16:21 | 22 Shkurt 2019

Forca e Milanit këtë vit është treguar te mbrojta e fortë.

Andrea Conti është një nga lojtarët e gatshëm të kthehet në radhët e tyre; ka provuar tashmë të jetë i gatshëm për të dhënë një dorë te Gennaro Gattuso nuk e përjashtoi ajo mund të përdoret edhe në drejtimin si një sulmi të jashtëm, në raste ekstreme përcjell ORAinfo.

Sot Conti duhet përfundimisht të kthehet te pronari, si mbrojtës i djathtë kundër Empoli, duke i dhënë pushim për një kthesë të David Calabri.

Sonte në pritje të sezonit në San Siro ish- ylli i Atalantas do të kthehet nga 1 ‘minutë, e cila nuk ndodh saktësisht pas 544 ditë.

Siç kujton nga Tuttosport Conti luajti për herë të fundit në kampionatin e sezonit 2017-2018 ishte luajtur në atë kohë Milano-Cagliari, me fitoren 2-1 të ekipit nga Vincenzo Montella.

Në javët në vijim Conti pësoi i pari nga dy lëndimeve të rënda të lëndimit të gjurit cruciate që e detyroi atë të pushojë më shumë se një vit, para se të kthehej në fushë më 22 dhjetor të vitit të kaluar kundër Fiorentinës./ORAinfo/