Para ndeshjes me Feronikelin, Donnaumma flet për tifozët në Kosovë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Para ndeshjes me Feronikelin, Donnaumma flet për tifozët në Kosovë

21:22 | 12 Korrik 2019

Të gjithë janë në pritje të ndeshjes, Feronikeli-Milan.

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma ka folur për përballjen e tyre në Kosovës ndaj Feronikelit.

Milani do të udhëtoj në Kosovë për t’u përballur me kampionin në fuqi, Feronikelin.

Kjo përballje pritet të zhvillohet me datë 10 gusht në stadiumin “Fadil Vokrri” nga ora 20:45.

Të dy skuadrat, Feronikeli dhe Milani e kanë konfirmuar një gjë të tillë, ndërsa edhe biletat kanë dalë në shitje.

Para kësaj ndeshje ka folur edhe portieri italian i Rossonerëve, Donnarumma, i cili ka përshëndetur fillimit të gjithë tifozët nga Kosova.

“Përshëndetje të gjithë miqve nga Kosova. Mezi po presim të luajmë miqësoren e datës 10 gusht në Prishtinë, që do të jetë edhe hera e parë në histori për Milanin”.

“Një përfaqim të gjithëve. Forca Milan”, ka thënë Donnarumma në videon e publikuar.

Ndryshe, kjo përballje do të transmetohet ekskluzivisht nga RTV Dukagjini.

Burimi: www.botasot.info

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!