Para ndeshjes me Milanin, kapiteni i Atalantës “dridh” rossonerët – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Para ndeshjes me Milanin, kapiteni i Atalantës “dridh” rossonerët

19:11 | 16 Shkurt 2019

Kapiteni Atalantas, Pap Gomez foli me mikrofonin e faqes zyrtare të klubit për ndeshjen e sotme kundër AC Milan, e cila është një përplasje e drejtpërdrejtë e Ligës së Kampionëve përcjell ORAinfo.

Gomez, thotë se Atalanta ka mentalitet fitues dhe mund ta mposhtin rossonerët.

“Një dhuratë që dëshiroj të fitoj për ditëlindjen time, me siguri se do të fitoj, do të ishte gjëja më e mirë, kështu që do të kalonim një fundjavë paqësore me ekipin në krye, “tha ai.

“Ajo që unë pres nga ndeshja do të jetë një ndeshje e mirë dhe me siguri të dy do të duan të bëjnë më të mirën e tyre. Më pas, në San Siro ishin të rëndësishme ndeshje, si 2-2 në ndeshjen e parë.

“Është e vërtetë se ekipi punon shumë me trajnerin dhe ne kemi një mentalitet fitues. Ne kemi një qëllim në mendje dhe po përpiqemi ta arrijmë, ta mposhtim Milanin”, përfundoi Gomez. /ORAinfo/

Komento: