Para ndeshjes me SPAL, Allegri çuditë të gjithë me këtë vendim – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Para ndeshjes me SPAL, Allegri çuditë të gjithë me këtë vendim

21:51 | 12 Prill 2019

Cristiano Ronaldo dhe Giorgio Chiellini janë ndër emrat e mëdhenj të mbetur jashtë skuadrës së Juventusit e cila do të përballet me SPAL të shtunën, por Juan Cuadrado kthehet.

Ronaldo është i vendosur për ndeshjen e dytë të Ligës së Kampionëve kundër Ajaxit, pavarësisht se Juve ka nevojë vetëm për të siguruar Scudetto dhe SPAL duke i dhënë atij një mundësi për t’u afruar më pranë Fabio Quagliarella dhe Krzysztof Piatek në garë për të përfunduar golashënuesi më i mirë, përcjell ORAinfo.

Ndërkohë, Chiellini është duke u rikuperuar nga një dëmtim i viçit dhe është bashkuar nga Douglas Costa, i cili mori një problem të ngjashëm pas barazimit 1-1 në Amsterdam të mërkurën.

Emre Can mbetet jashtë me një tendosje kyçin e këmbës dhe nuk ka thirrje për Daniele Rugani, Miralem Pjanic, Blaise Matuidi dhe Mario Mandzukic.

Megjithatë, Cuadrado është në linjë për të bërë paraqitjen e tij të parë që nga dhjetori.

Skuadra e Juventusit do të përballet me SPAL: Szczesny, Perin, Pinsoglio; De Sciglio, Alex Sandro, Barzagli, Bonucci, Cancelo, Spinazzola, Coccolo, Gozzi; Khedira, Bentancur, Kastanos, Nicolussi Caviglia; Dybala, Cuadrado, Kean, Bernardeski, Mavididi./ORAinfo/

Komento: