Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, do të ketë reshje shiu – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme, do të ketë reshje shiu

19:20 | 22 Prill 2021

Mot i vranët në dy ditët e ardhshme, parashikohen edhe reshje shiu.

Në dy ditët e ardhshme pritet të mbajë mot kryesisht i vranët me reshje shiu.

Sipas Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës të premten do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërsa të shtunën parashihet mot pjesërisht i vranët dhe me rreze dielli.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2 deri 8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 9-13 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Komento: