Parashikimi i motit për nesër – temperatura që mund t’ju befasojnë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Parashikimi i motit për nesër – temperatura që mund t’ju befasojnë

21:25 | 12 Qershor 2021

Nesër në Kosovë, shi dhe shkarkim rrufeshë.

Mbi vendin tonë të dielën do të mbajë mot me diell dhe vranësira të dendura, të cilat gjatë ditës parashihen të sjellin shi dhe shkarkime rrufeshë.

Sipas parashikimit të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-8 m/s.

Komento: