Parashikimi i motit për të martën

23:38 | 20 Nëntor 2023
parashikimi-i-motit-per-te-marten

Për të martën parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët, ku në pjesën e parë të ditës mund të ketë reshje të izoluara shiu, ndërsa gjatë orëve të pasditës reshjet pritet të intensifikohen në pjesën dërrmuese të vendit, sidomos në mbrëmje.

Reshjet lokalisht do të jenë në formë të rrebesheve, të cilat më të përqëndruara do të jenë në zonën jugperëndimore, perëndimore, veriperëndimore, veriore dhe verilindore, njofton Meteo Kosova.

Era do të fryjë nga juglindja me shpejtësi prej 10-30 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri në 3°C, ndërsa ato maksimale prej 10 deri në 13°C. /Front Online

Komento: