Paris Saint Germain triumfon në ‘Old Trafford’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Paris Saint Germain triumfon në ‘Old Trafford’

23:23 | 02 Dhjetor 2020

PSG triumfon në ‘Old Trafford’, mbetet dramatike situata në grupin H.

Paris Saint Germain e ka fituar 1:3 derbin ndaj Manchester United në ‘Old Trafford’, të vlefshëm për xhiron e pestë të grupit H të Ligës së Kampionëve.

PSG e nisi mirë takimin, duke kaluar në epërsi që në minutën e 6’, me golin e Neymar.

Marcus Rashford ktheu në lojë Manchester Unitedin, duke shënuar për 1:1, në minutën e 32’.

Në minutën e 69’, mysafirët nga Parisi rikthyen epërsinë, kur shënoi mbrojtësi Marquinhos.

Për Manchester Unitedin gjërat u bënë edhe më keq, kur mesfushori Fred u ndëshkua me karton të kuq.

Me një lojtar më tepër në fushë, PSG shënoi edhe golin e tretë për 1:3, përmes Neymar, në minutën e 91’.

Me këtë rezultat, tani në grupin H, kemi tri skuadra me nga nëntë pikë, Manchester Unitedin, PSG dhe RB Leipzig.

Komento: