Paris Saint Germian po e transferon yllin e Chelseas – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Paris Saint Germian po e transferon yllin e Chelseas

15:18 | 07 Shkurt 2019

PSG-ja duket se do ta përforcojë skuadrën.

Kampionët e Premierligës po synojnë transferimin e yllit të Chelsea, Ëillian.

‘Mirror’ shkruan se 30 vjeçari është shndërruar në një objektiv për liderët e Ligue 1.

Ëillian ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2020, dhe oferta e re e ‘bluve’ për mundësi vazhdimi vetëm për një vit, nuk i ka pëlqyer aspak ish lojtarit të Shakhtar.

30 vjeçari karrierën mund ta vazhdojë në Francë, te skuadra e PSG-së.

Te PSG, Ëillian do të kishte mundësi të luaj me disa bashkëvendës të tij, si Neymar dhe Thiago Silva.

Komento: