Partia e Dardan Molliqajt dorëzon sot në prokurori kallëzim penal ndaj Arben Vitisë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Partia e Dardan Molliqajt dorëzon sot në prokurori kallëzim penal ndaj Arben Vitisë

11:24 | 23 Shtator 2021

Partia Socialdemokrate do të dorëzoj kallëzim penal në Prokurori ndaj ministrit të Shëndetësisë, Arben Vitia.

Siç kishte paralajmëruar ditë më parë kryetari i kësaj partie, Dardan Molliqaj ka thënë se Vitia ka bërë shkelje dhe është treguar i papërgjegjshëm.

“Arben Vitia ka kryer shkelje të rëndë. Papërgjegjësia e tij ka prodhuar pasoja të rënda dhe të pariparueshme. Bëhet fjalë për qindra jetë të humbura të qytetarëve të Kosovës”, kishte shkruar Molliqaj.

Sipas njoftimit, kallëzimi penal do të dorëzohet në prokurori në ora 13:00.

Komento: