Pas 544 ditëve, ja kush i rikthye sonte në fushë te ndeshja Milan-Empoli – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas 544 ditëve, ja kush i rikthye sonte në fushë te ndeshja Milan-Empoli

21:20 | 22 Shkurt 2019

Andrea Conti u kthye në klub sonte pas një kohe të gjatë.

Gennaro Gattuso ka vendosur ta fusë atë në formacionin fillestar për ndeshjen, Milan-Empoli përcjell ORAinfo.

Sa i përket gjendjes së tij fizike Conti tha: “Mund t’ju them vetëm pas lojës. Sa më shumë që luani aq më shumë keni mundësi të ecni tutje dhe të forcoheni. Deri më tani kam bërë disa pjesë për të rimarrë fizikalitetin. Ne do të shohim sot”, ka thënë Conti.

Ky është sigurisht një test i rëndësishëm për Conti .

Trajneri vendosi ta lansojë atë si startues,duke e lënë Davide Calabrian të pushonte. Prej 544 ditësh ai nuk luajti nga fillimi dhe për këtë arsye sonte do të jetë me siguri diçka e veçantë për të./ORAinfo/

Komento: