Pas dënimit nga UEFA, Milan goditet edhe nga një tjetër lajm i zi

18:32 | 14 Dhjetor 2018

Presidenti i Milanit, Paolo Scaroni njoftohet se kishte një çantë me 10.000 euro të cilat iu kanë vjedhura prej tij të premten.

Sipas Corriere della Sera, Scaroni ishte në mes të një takimi kur hajduti hapi derën e një makine në të cilën ishte, mori çantë dhe iku përcjell ORAinfo.

Gazeta shpjegon se shoferi u përpoq të ndiqte kriminelin, por një grua, ‘ndoshta një bashkëpunëtore’, i bllokoi ata dhe pastaj iku.

Hajduti dhe gruaja do të kishin marrë më pas një autobus në zonën Largo Augusto, jo shumë larg katedrales së Duomos, përpara se çanta të gjendej më vonë me posedime dhe dokumente që i përkasin Scaronit dhe pa para brenda.

Ai kapërcen një ditë të vështirë për Milanin, të cilët ende janë të shqetësuar nga dalja e tyre në Europa League dhe u dënuan nga UEFA për shkeljet financiare të Fair Play (FFP)./ORAinfo/

Komento: