Pas dështimit më Ibrahimoviҫin, Milani tashmë e do këtë lojtar

20:50 | 19 Dhjetor 2018

Milani duket se tashmë ka synime të reja.

Ekipi ka filluar të mendojë për alternativat tjera pas dështimit për të transferuar Zlatan Ibrahimovicin në afatin kalimtar të janarit.

‘Rossonerët’ janë të interesuar të sjellin një sulmues në ‘San Siro’ në janar, dhe kanë qenë në bisedime me Zlatan Ibrahimoivicin, i cili së fundi ka nënshkruar kontratë të re me LA Galaxy.

Dëshira e radhës e Milanit është sulmuesi i Genoas, Christian Kouame.

‘Calciomercato’ raporton se Milan tan gjithë fokusin e kanë vendosur të Kouame, përcjell ‘lajmi.net’.

Kouame është vetëm 21 vjeçar, dhe kartoni i tij vlerësohet rreth 35 milionë euro.

Komento: