Pas dështimit tek Barcelona, Coutinho po rikthehet në Premierligë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas dështimit tek Barcelona, Coutinho po rikthehet në Premierligë

16:27 | 31 Janar 2019

Philippe Coutinho është lojtari Brazilian e i cili që nga transferimi në BArcelonë nuk pati ndonjë zhvillim duke e bërë edhe ekipin të ndjehet e dëshpëruar me të sepse ka vendosur ta shesë në verë.

Braziliani ka thënë se atij nuk i mbetet asgjë tjetër vetëm të punojë dhe të zhvillohet edhe më shumë si lojtar.

“Askush nuk e di se çfarë do të ndodhë”, tha fillimisht Coutinho, përcjell lajmi.net.

“Në kokën time e kam të qartë se unë vetëm duhet të punojë dhe të zhvillohem si lojtar.”, ka shtuar më tej braziliani.

Chelsea është duke e kërkuar transferimin e Coutinhos, ndërsa Barcelona i do 110 milionë euro nga shitja e tij.

Komento: