Pas dhjetë vitesh te Bayern, Robben po transferohet te gjiganti evropian

09:52 | 17 Dhjetor 2018

Arjen Robben, mund të vendoset për një rikthim në Eredivisie sezonin e ardhshëm pasi kontrata e tij e Bayern Munich përfundon, e PSV Eindhoven një destinacion i mundshëm.

Menaxherja e PSV, Mark van Bommel ka pasur diskutime me ish- yllin Holandez mbi një transferim , kështu raporton mediat gjermane “Sport Bild” përcjell ORAinfo.

Robben, i cili do të jetë 35 vjeç në janar, zbuloi muajin e kaluar që do të largohet nga Bayerni pas 10 vitesh të shërbimit në qershor dhe luajti për PSV midis 2002 dhe 2004 përpara se të bashkohej me Chelsean./ORAinfo/

Komento: