Pas dorëheqjes së Valbona Sakos, emërohet kryebashkiaku i ri i Durrësit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas dorëheqjes së Valbona Sakos, emërohet kryebashkiaku i ri i Durrësit

13:39 | 01 Dhjetor 2019

Pas dorëheqjes së Valbona Sakos, është emëruar kryebashkiaku i ri i Durrësit.

Këshilli bashkiak në Durrës vendosi Zhylien Varfaj kryetar të bashkisë së Durresit.

Emërimi i tij vjen pas dorëheqjes së Valbona Sakos mëngjesin sotëm.

Sako ka dhënë dorëheqjen, pas deklaratës të dhënë dje “live”.

Në një intervistë ajo është shprehur që duhet të jemi të kënaqur me 50 viktima, për arsye sepse në raste të tjera kanë qenë mbi 1000 mijë viktima.

Ndërsa sot ka dhënë lajmin për largimin e saj duke u shprehur se ishte tepër e lënduar nga reagimet negative ndaj prononcimit që ajo bëri ditën e djeshme.

Ajo falenderon të gjithë për besimin dhe ju kërkon mirëkuptimin të gjithëve.

Komento: