Pas e ndali Milani, Ancelotti shokon me deklaratën e tij – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas e ndali Milani, Ancelotti shokon me deklaratën e tij

23:17 | 26 Janar 2019

Carlo Ancelotti pranon se Napoli ishte i ngadaltë dhe i kotë kundër Milanit.

Trajneri befasoi të gjithë duke filluar një formacion shumë sulmues, Lorenzo Insigne, Jose Callejon, Dries Mertens dhe Arkadiusz Milik së bashku, por ata nuk arritën të thyen Milanin në barazimin 0-0 përcjell ORAinfo.

“Ne nuk shënuam dhe nuk ka shumë tjetër për të shtuar”, tha trajneri për DAZN.

“Ne ishim shumë të butë në gjysmën e parë, ndërsa në pjesën e dytë kemi bërë punën më mirë, por përfundimi ishte tepër i keq. Është një keqardhje për performancën e gjysmës së parë, me të vërtetë.

“Pavarësisht nga të gjitha zotërimet, kurrë nuk kemi arritur një tranzicion të mirë dhe kemi lejuar gjithashtu shumë kundërsulme, kështu që në mënyrë të qartë ishin të paekuilibruar. Nuk kemi qenë në kontroll të lojës”, ka thënë Ancelotti./ORAinfo/

Komento: