Pas eliminimit nga Europa League, Reina vjen me reagim të papritur

16:45 | 15 Dhjetor 2018

Pepe Reina, pranon se Milani është demoralizuar nga dalja e Europa League në Olimpiakos. “

Rossonerët mund të përballonin humbjen 1-0 ose madje 2-1, por kapitulluan 3-1 në Athinë dhe u eliminuan në fazën e grupit përcjell ORAinfo.

“Ne u goditëm shumë, u dëshpruam nga kjo,” i tha portieri Sky Sport Italia.

“Ne duhet të reagojmë, të ulim kokën dhe të punojmë shumë. Nuk ishte një humbje për shkak të arbitrit, pasi ka pasur disa incidente, por gabimet më të mëdha u bënë nga ne.

“ Ne kishim dy rezultate nga tre në dispozicion dhe thjesht nuk ishin të përcaktuara sa duhet për të fituar kualifikimin.

“Ne do të ulemi dhe të shikojmë ndeshjen, të shohim se ku mund të përmirësohemi. Secili prej nesh duhet të japë të paktën 10 përqind më shumë se ç’kemi bërë deri më tani “, ka thënë portieri spanjoll./ORAinfo/

Komento: