Pas fitores, Milanit i ndodh më e keqja

16:55 | 22 Janar 2019

Rossonerët, kanë marrë një lajm jo të mirë.

Mbrojtësi i Milanit, Cristian Zapata rrezikon të mbetet jashtë fushën të paktën një muaj pas një lëndimi të kofshës përcjell ORAinfo.

Zapata u tërhoq vetëm 14 minuta në fitoren 2-0 të Milanit në Genoa të hënën dhe rossonerët kanë konfirmuar që kolumbiani “plagosi muskujt biceps femoris në kofshën e djathtë”.

Për më tepër ai do të nënshtrohet më shumë teste në dy javë, duke sugjeruar se 32-vjeçari do të humbasë të paktën dy ndeshje të Diavolo ndaj Napoli dhe në Romës./ORAinfo/

Komento: