Pas fitores së madhe, Milan merr lajmin e zi

23:22 | 29 Dhjetor 2018

Suso u ndëshkua me karton të kuq sonte në Milano, kështu që do të pezullohet për ndeshjen e Superkupës së Italisë me Juventus më 16 janar përcjell ORAinfo.

Spanjolli bëri rikthimin e tij nga lëndimi gjatë fitores 2-1 kundër SPAL në Serie A këtë mbrëmje, por u ndëshkuar me dy kartonë të verdhë.

Ndërsa Supercoppa konsiderohet si një zëvendësues i sezonit të Serie A dhe i ndarë nga Coppa Italia, që është një turne i tërë, ndalimi i tij do të bartet në atë ndeshje.

Super Cup është në Jeddah më 16 janar dhe zhvillohet zakonisht midis fituesve të Scudetto dhe Coppa Italia.

Megjithatë, ashtu si Juventusi bëri dyfishin e mandatit të fundit, ata do të jenë kundër finalistëve humbës të Kupës, Milanit, të cilët u mposhtën 4-0 më 9 maj./ORAinfo/

Komento: