Pas formimit të ushtrisë, ҫifti i parë bëjnë kurorëzimin të veshur me uniformë

18:46 | 15 Dhjetor 2018

Dje Kosova është bërë me ushtri, duke bërë kështu ushtrinë më të re në botë.

E në nderim të kësaj, qytetarët bën veprime nga më të ndryshmet, shkruan ORAinfo.

Një gjë mjaftë të veҫantë bëri edhe një ҫiftë kosovar, të cilët u kurorëzuan të veshur me uniformë të ushtrisë.

Të veshur me uniformë ushtarake, Izajdini dhe Jetmira nga Manastirci i Ferizajit, zgjodhën këtë datë dhe këtë veshje speciale për të ndërruar statusin e tyre të jetës.

“Jemi shumë të emocionuar dhe krenar që me këtë datë do ta kujtojmë edhe kurorëzimin e dashurisë tonë si dhe datën e formimit të Ushtisë së Kosovës”-kanë thënë ndër të tjera ҫifti në fjalë./ORAinfo/

Komento: