Pas Higuainit, Chelsea po e transferon edhe një super-lojtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas Higuainit, Chelsea po e transferon edhe një super-lojtar

14:17 | 18 Janar 2019

Duket se Gonzalo Higuain nuk do të jetë transferimi i vetëm i Chelseas në afatin e janarit.

Chelsea janë afër nënshkrimit edhe me Leandro Paredes, mesfushorin e Zenit Saint Petersburg.

24 vjeçari do të nënshkruajë për Chelsean për rreth 35 milionë euro, dhe shihet si zëvendësim i Cesc Fabregas, njofton ‘Daily Express’, përcjell ‘lajmi.net’.

Parades te skuadra ruse e Zenitit është transferuar në vitin 2017 nga Roma.

Ai po ashtu është pjesë e Kombëtares së Argjentinës, ku ka regjistruar nëntë paraqitje.

Komento: