Pas Higuainit, Milan dhe Chelsea kanë punë edhe për këtë lojtar

09:58 | 20 Janar 2019

Gonzalo Higuain përfundimisht do të kaloi nga Milani te Chelsea, pasi që Rosonerët janë afër përfundimit të marrëveshjes për transferimin e sulmuesit të Genoas, Piatek.

Sipas burimeve të Calciomercato, negociatat mes Blues dhe Rossonerëve u përqendruan vetëm në Higuain, dhe jo Bakayoko.

Në fakt, takimi lidhur me të ardhmen e francezit është shtyrë deri në prill, përcjell ORAinfo.
Ndër nënshkrimet që erdhën verën e kaluar, mund të thuhet se Bakayoko ka qenë më i miri deri tani, prandaj Gattuso po shtyn për ta mbajtur lojtarin.

Maldini, duke folur për mediat në dhjetor ka thënë se e ardhmja e Bakyokos varet nga Kualifimi i tyre në Ligën e Kampionëve.
Megjithatë, kjo nuk është kushti i vetëm, pasi Rossonerët kanë ndërmend të kërkojnë një zbritje për klauzolën e blerjes prej 35 milionë eurove.

Me këtë tha, të dy palët do të kenë një samit në fillim të prillit, kur Leonardo do të ketë një pasqyrë më të qartë se sa mund të shpenzojnë për t’u pajtuar me rregullat e UEFA-s. /ORAinfo/

Komento: