Pas largimit nga Milan, Higuain merr një “goditje” të fortë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas largimit nga Milan, Higuain merr një “goditje” të fortë

14:02 | 28 Janar 2019

Zëvendëskryeministri italian, Matteo Salvini shpreson që Gonzalo Higuain nuk e tregoi formën e tij të vërtetë në Milan dhe beson se Rossonerët janë më mirë pa atë.

Salvini kishte deklaruar edhe më parë se ndihej i lumtur se Higuain u largua nga Milani në drejtim të Chelsean përcjell ORAinfo.

“Unë besoj se Higuain nuk e tregoi formën e tij në Milan,” tha kreu i krahut të djathtë për Corriere della Sera.

“Ai sillej jo mirë dhe nuk më pëlqen mercenarët, por ne jemi bërë shumë konkurrues pa të”,ka thënë Salvini./ORAinfo/

Komento: