Pas largimit të Griezman, presidenti i Athletico Madrid vjen me deklaratë të papritur. – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas largimit të Griezman, presidenti i Athletico Madrid vjen me deklaratë të papritur.

13:33 | 24 Maj 2019

Largimi i francezit nga skuadra ka nxitur reagime.

Presidenti i Ateltico Madrid, Enrique Cerezo, ka thënë vendimi i Antoine Griezmann për t’u larguar është i pakthyeshëm.

Ylli francez javën e kaluar njoftoi se do të largohet nga Atletico Madrid pas qëndrimit pesë vjeçar.

Cerez, këtë vendim e cilëson të pakthyeshëm, duke i uruar lojtarit suksese në aventurën e re.

“Është i pakthyeshëm”, është përgjigjur Cerezo në pyetjen nëse mund të ndryshohet vendimi i Griezman, përcjell ‘lajmi’.

“Gjëja e vetme që mund t’i them është që të ketë fatin që e kishte këtu”, ka vazhduar ai.

“Dhe, dua që ai të trajtohet siç është trajtuar këtu”.

Komento: