Pas Moratas, Atletico po ia merr yllin e madh Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas Moratas, Atletico po ia merr yllin e madh Milanit

22:44 | 12 Shkurt 2019

Atletico Madrid , nuk e ka ndërmend të ndalet dhe dëshiron të përforcohet në fazën e sulmit.

Ekipi spanjoll ka plan të transferojë yllin e Evertonit Richarlison, raporton AS përcjell ORAinfo.

Braziliani ka shënuar 10 gola në ligë për klubin këtë sezon, por çmimi i tij i lartë e mund të përjashtojë çdo shans për një shitje sipas lajmit të gazetës.

Gjithsesi ekipi i Atleticos e sheh sulmuesin si ideal për lojën e tyre. Ditë më parë për shërbimet e sulmuesit në fjalë ishte i interesuar edhe Milan.

Mbetet të shihet se cila skuadër do ta rrëmbejë yllin e Evertoni, gjasat më të mëdha janë për spanjollit./ORAinfo/

Komento: