Pas ndeshjen Liverpool – Manchester United, këto janë notat e lojtarëve

19:23 | 16 Dhjetor 2018

Ka përfunduar ndeshja mes Liverpoolit dhe Manchester Unitedit.

Liverpool i ka fituar tri pikë tejet të rëndësishme në javën e 17-të në Premeirligë.

Liverpool e ka mposhtur Manchester United me rezultat, 3:1, për ta mbajtur kreun e tabelës.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte padyshim Xherdan Shaqiri, që shënoi dy golat e fitores, ndërsa mori notën 8.6.

Nga ana tjetër, dështimi i ndeshjes ishte portieri i Liverpoolit, Alisson Becker, ë bëri disa gabime në ndeshje, ku e mori vlerësimin 5.7.
Më poshtë mund t’i shikoni notat e të gjithë lojtarëve.

Komento: