Pas ndeshjes Torino – Juventus, këto janë notat e lojtarëve

23:14 | 15 Dhjetor 2018

Ka përfunduar ndeshja mes Torinos dhe Juventusit.

Këtë super ndeshje e fitoi skuadra e Juventus me rezultatin minimal 0:1, shkruan lajmi.net.

Goli i vetëm u realizua në minutën e 70’ të takimit, kur skuadra e Juventus fitoi një 11-metërsh.

Goditjen nga pika e bardhë në gol e konkretizoi ylli portugez Cristiano Ronaldo.

Me këtë fitore Juventus vazhdon të mbajë distancën e madhe me vendin e dytë të tabelës.

Më poshtë mund t’i gjeni notat e lojtarëve për këtë ndeshje, sipas “WhoScored”.

Komento: