Pas paralajmërimeve për grevë në aeroport, ja çka pritet të ndodh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas paralajmërimeve për grevë në aeroport, ja çka pritet të ndodh

21:57 | 12 Shkurt 2019

Grevë edhe në aeroport.

Sindikata e Agjencisë së Navigacionit Ajror, sot gjatë ditës ka paralajmëruar hyrjen në grevë.

Të gjitha shërbimet e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” do të ofrohen sipas programit të fluturimeve, përgjatë 24 orëve në secilën ditë të javës.

Megjithëse Shërbimet e Kontrollit Ajror të Republikës së Kosovës kanë paralajmëruar grevë në intervale të ndryshme kohore duke filluar me 13 shkurt, udhëtarët duhet të përcjellin programin e fluturimeve e të kontaktojnë me kompanitë ajrore dhe kompanitë e organizimit të udhëtimeve.

Komento: