Pas pensionimit nga Spanja, Pique merr një vendim të papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pas pensionimit nga Spanja, Pique merr një vendim të papritur

21:35 | 14 Mars 2019

Ai do të kthehet për tu paraqitur me kombëtaren e Katalunisë.

Gerard Pique duket se ka vendosur për një rikthim befasues në futbollin e kombëtareve.

Anëtari i Barcelonës kishte vendosur që të pensionohej nga kombëtarja e Spanjës, për të cilën besonte se dha gjithçka.

Ai kishte fituar trofetë më të rëndësishëm me ‘stuhinë e kuqe’ dhe vendosi të lëshoj vendin për gjeneratat e reja.

Por, ‘Marca’ shkruan se qendër mbrojtësi katalan ka vendosur që të rikthehet në futbollin e kombëtareve, transmeton lajmi.net.

Pas Ai do të kthehet për tu paraqitur me kombëtaren e Katalunisë, e cila akoma nuk është e pranuar nga shtëpitë më të mëdha të futbollit.

Katalunia do të përballet në një ndeshje miqësore me kombëtaren e Venezuelës, më 25 mars.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!