Pas përfundimit të ndeshjes Ajax – Tottenham, këto janë notat e lojtarëve

23:26 | 08 Maj 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Tottenhamit dhe Ajaxit, me rezultat 3 me 2.

Rezultati i përgjithshëm ishte 3-3, por anglezët kalojnë tutje falë golave si mysafirë.

Matthijs de Ligt dhe Hakim Ziyech shënuan për eprësinë 2:0 të Ajax, shkruan lajmi.

Përmbysjen Tottenham e arriti në pjesën e dytë, kur Lucas Moura shënoi tri gola.

Goli i kualifikimit të Tottenham në finale, u shënua në minutën e 96’.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në këtë ndeshje i gjeni në pejsën e mëposhtme.

Komento: