Pas Piatek, ylli i madh arrin marrëveshje me Milanin

19:08 | 22 Janar 2019

Milan është pranë një marrëveshjeje me yllin e PSV Eindhoven, Steven Bergwijn, me kredi me opsionin për të blerë për 20 milion €, raportin Radio Rossonera përcjell ORAinfo.

Detajet e fundit për Krzysztof Piatek u finalizuan sot dhe qendër sulmuesi do të ketë një të testim mjekësor, me një kosto prej 35 milion euro plus € 2-3 milion në shpërblime.

Tani ata e kthejnë vëmendjen e tyre drejt një anësori dhe objektivi kryesor duket të jetë Bergwijn.

Radio Rossonera pohon këtë mbrëmje se negociatat janë në një fazë të përparuar për talentin 21-vjeçar holandez, i cili tashmë ka tre paraqitje për vendin e tij.

Marrëveshja do të ishte në hua për gjashtë muaj me mundësi për të blerë në fund të sezonit për 20 milionë euro të tjera. Ai kontribuoi me 10 gola dhe nëntë asistime në 25 ndeshje konkurse për PSV këtë sezon./ORAinfo/

Komento: