Pas prangosjes së aktivistit të VV-së, vjen reagimi nga Albulena Haxhiu – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas prangosjes së aktivistit të VV-së, vjen reagimi nga Albulena Haxhiu

20:09 | 03 Qershor 2020

Albulena Haxhiu ka reaguar pas prangosjes së aktivistit të VV-së, duke e quajtur “kidnapim” këtë veprim.

Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar për prangosjen e aktivistit të VV’së.

I njëjti u prangos sepse kishte thirrur “hajn” në drejtim të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi.

Albulena Haxhiu e ka quajtur prangosje “kidnapim”.

‘’Ende pa kaluar ora, filluan me dhunë dhe tendencë për të kidnapuar aktivistin i cili e quante hajn Thaçin.’’, ka shkruar Haxhiu në Facebook.

‘’Kur sot tentojnë ta ndalin lirinë e shprehjes, nesër kush e di se çfarë bëjnë!’’

‘’Regjimi i riinstaluar i udhëhequr nga Thaçi, përmes dhunës ndaj qytetarëve po shpërfaq frikën e tij. Por s’ka asnjë dyshim sepse ky regjim nuk do pranohet nga qytetarët!’’, shtoi ajo.

Komento: