Pas turpërimit nga Man City, Maurizio Sarri ndryshon formacionin të Chelsea – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas turpërimit nga Man City, Maurizio Sarri ndryshon formacionin të Chelsea

08:58 | 13 Shkurt 2019

Maurizio Sarri dhe ekipi i tij, Chelsea u turpëruan të dielën që lam pas nga ekipi i Pep Guardiolës, Manchester City me rezultat të thellë 6:0.

E kjo humbje e thellë ka lëkundur karrigën e Sarrit në Chelsea.

Tani trajneri Italian i ka gjashtë ndeshje që ta shpëtojë punën e tij te Chelsea.

Pas humbjes nga Manchester City prej 6 me 0, Maurizio Sarri pritet që të bëjë disa ndryshime të mëdha në formacion.

Trajneri italian ka gjashtë ndeshje të mëdha në shkurt dhe mars, andaj do të jetë testi i tij përfundimtar nëse do të vazhdojë te skuadra londineze, përcjell lajmi.

Sarri po mendon që në vend të Ëillianit apo Pedros të fus Callum Hudson-Odoin.

Ky nuk do të jetë ndryshimi i vetëm, pasi edhe Marcos Alonso pritet që të zëvendësohet nga Emerson Palmieri, ndërsa Azpilicueta nga Davide Zappacosta.

Komento: