Pasi Duda Balje ironizoi me sloganin e LDK-së, Gecaj i kundërpërgjigjet keq – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pasi Duda Balje ironizoi me sloganin e LDK-së, Gecaj i kundërpërgjigjet keq

23:49 | 24 Janar 2021

Balje ironizoi me sloganin e LDK-së, Gecaj i kundërpërgjigjet keq.

Slogani i LDK’së sot nxiti reagime të shumta nga politikanë, analistë politik dhe njohës të çështjes, duke shprehur habi për kuptimin që qëndron prapa këtij slogani.

LDK vendosi që në zgjedhjet e 14 shkurtit të garojë me sloganin ‘’Shteti.shtet’’.

Për këtë slogan pati edhe ironizime nga disa kandidatë për deputetë në këto zgjedhje. Një nga to ishte edhe ironizimi nga Duda Balje, e cila në një status shkroi ‘’Duda.dudë.’

Nuk vonoi shumë dhe për këtë reagoi një nga anëtarët e LDK’së, Bajram Gecaj, i cili shkroi ‘’ Duda ka n’Dud … veç verës!’’.

Komento: