Pasi u zyrtarizuar të Inter, Conte tregon a po i sjell në ‘San Siro’ dy lojtarët e mëdhenj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pasi u zyrtarizuar të Inter, Conte tregon a po i sjell në ‘San Siro’ dy lojtarët e mëdhenj

12:23 | 31 Maj 2019

Trajneri i ri i Interit, Antonio Conte, nuk ka humbur kohë për të distancuar veten nga raportet që klubi i Interit kishte takuar me përfaqësuesit e sulmuesit të Manchester United, për Romelu Lukaku dhe Alexis Sanchez.

Conte tha për Shërbimin Botëror të BBC-së ende asgjë nuk ka asgjë të vertëtë rreth transferimit të Lukakut në Inter, përcjell ORAinfo.

“Mendoj se tani është shumë e vështirë të flasim për këtë. Sigurisht që kemi një plan për të përmirësuar ekipin. A do të ketë Interi me Lukakun? Jo, kjo nuk është e drejtë, por në këtë moment ka një drejtues sportiv për të folur për këtë dhe të bëjë këtë pyetje në lidhje me tregun e transferimit, për lojtarët. Por përsëris: Tani jemi shumë të fokusuar për të bërë hapin e parë dhe për të punuar së bashku”, ka thënë Conte.

Trajneri italian është pyetur edhe për mundësinë që Alexis Sanchez t’i bashkohet klubit gjatë verës. Ai tha se edhe për këtë cështje duhet të pytet drejtori sportiv i Interit.

“Po, por ju jeni duke folur për tregun e transferimeve, ju duhet të bisedoni me drejtorin sportiv në lidhje me këtë temë”, ka thënë Conte. /ORAinfo/

Komento: