Pavarësia Sopa, vajza që lindi ditën e Pavarësisë ka një dedikim emocional – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pavarësia Sopa, vajza që lindi ditën e Pavarësisë ka një dedikim emocional

18:04 | 16 Shkurt 2019

Pavarësia Sopa ka lindur në ditën e Pavarësisë së Kosovës

Nesër bëhen 11 vjet kur Kuvendi i Kosovës u mblodh për të lexuar Deklaratën e Shpalljes së Pavarësisë së Kosovës.

E mes gëzimit e festës së pareshtur atë ditë dhe ditëve vijuese, në jetë erdhi edhe një Pavarësi tjetër, ajo me mbiemrin Sopa, raporton Koha.net.

MPJ ka bërë një video promovuese me 11 vjeçaren, Pavarësia Sopa, e cila lindi në ditën e njëjtë, kur u shpall Pavarësia më 17 shkurt, 2008.

Ajo flet për ditëlindjen e saj dhe përvjetorin e 11-të të Ditës së Pavarësisë së Kosovës.

Për më shumë, shikojeni videon më poshtë:

Komento: