Për “faj” të këtij futbollisti Robben u largua nga Reali – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Për “faj” të këtij futbollisti Robben u largua nga Reali

00:01 | 26 Maj 2019

Arjen Robben, thotë se politika në Real Madrid dhe jo vetëm arritja e Cristiano Ronaldos e detyruan atë të largohej nga klubi, por shtoi se lëvizja e tij e mëpasshme në Bayern Munchen ishte vendimi më i mirë i karrierës së tij.

Mesfushori 35-vjeçar do të përfundojë një aventurë dhjetëvjeçar me kampionët e Bundesligës pas finales së DFB-Pokal kundër RB Leipzig më 25 maj, përcjell ORAinfo.

Kanë qenë 10 vite të suksesshme për Robben, pasi ai ka qenë pjesë e shtatë titujve të Bundesligës, tetë gjithsej, së bashku me një fitues katër herë të DFB-Pokal dhe duke pretenduar Ligën e Kampionëve në 2013./ORAinfo/

Komento: