Për faj të Solarit, ylli i madh i Realit po largohet nga “Santiago Berenabeu”

08:47 | 12 Dhjetor 2018

Problemet nuk kanë të ndalur për Real Madridin.

Projekti i ri i kryesuar nga Santiago Solari ka bërë që disa figura kryesore të Real Madridit të mos e pëlqejnë atë.

Argjentinasi, i cili nuk bind askënd, ka fituar armiq në disa ditë, veçanërisht në mesin e atyre që nuk shohin teknikun me përvojë të nevojshme për të marrë frenat e një ekipi të madh siç është Reali përcjell ORAinfo.

Një lojtar që po mendon të largohet është Luka Modric. Kroati sapo ka mohuar një ofertë për të vazhduar në Real që ai e kupton dhe kërcënon të japë përparësi largimin e tij në qershor.

Presidenti i kishte ofruar atij dy vite më shumë kontratë, por duke fituar të njëjtën gjë si ai fiton tani, tetë milion neto në sezon duket se kroati nuk e pranoi atë ofertë.

Modriç kërkon që paga të rritet në 10 milionë dhe për momentin nuk ka marrëveshje./ORAinfo/

Komento: