Për FSK-në diskutohet sot në NATO – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Për FSK-në diskutohet sot në NATO

11:20 | 14 Shkurt 2019

NATO sot diskuton për Kosovën dhe FSK-në.

Kanë nisur punimet Samiti i Ministrave të Mbrojtjes në NATO.

Në hapje të sesionit, sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg ka thënë se sot diskutohet për Kosovën.

“Do të diskutojmë për KFOR-in që ka rol të rëndësishëm në stabilitetin jo vetëm të Kosovës por edhe të tërë rajonit”, ka deklaruar Stoltenberg.

Ai tha se do të diskutojnë edhe për raportin me FSK-në.

Komento: