Për shkak të shkeljeve financiare, Milan po e shet yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Për shkak të shkeljeve financiare, Milan po e shet yllin e madh

17:00 | 29 Maj 2019

Milan ndau rrugët me Leonardo dhe Gennaro Gattuso, duke paralajmëruar se ata duhet të sigurojnë stabilitetin financiar.

Ishte një ditë sizmike në Milanello, ku të dy drejtuesit e sportit Leonardo dhe trajneri Gattuso përfunduan kontratat e tyre me pëlqimin e ndërsjellë,përcjell ORAinfo.

Si pjesë e deklaratës zyrtare nga CEO Ivan Gazidis në faqen e internetit të klubit, Rossonerët vunë në dukje se edhe emra të rinj mund të largohen.

“AC Milan tani duhet të shikojë për të ardhmen, duke siguruar vazhdimësinë, stabilitetin financiar dhe rritjen e qëndrueshme.”

Me shkeljet financiare të Fair Play që shqyrtohen nga UEFA dhe përjashtimi potencial nga Europa League për sezonin e ardhshëm, fokusi është tani në mënyrë të qartë në uljen e kostove dhe uljen e borxhit.

“Nëse ka nevojë për likuiditet të menjëhershëm, atëherë emri i parë që mund të largohet është Donnarumma”, thuhet në njoftim.

20-vjeçari erdhi përmes akademisë së tyre të rinisë, kështu që shitja e tij do të ishte fitim i pastër, me të interesuarit e Arsenalit dhe Manchester United./ORAinfo/

Komento: