Përballja e radhës e Milanit për financat – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përballja e radhës e Milanit për financat

13:37 | 08 Janar 2019

Milan nuk ka përfunduar ende punën me punën me UEFA-n.

Klubi nga Italia do të përballëtr sërish për rregullat e Fair Palyt Financiar.

Pas paraqitjes së një ankese në Tas për shkeljen e tyre për rregullat financiare të play fair, Milan janë vendosur për një takim të përballjes në Nyon të premten – me delegatët nga të dyja palët, Rossoneret dhe UEFA që vijnë së bashku për të diskutuar se çfarë ka ndodhur dhe rrjedhën e veprimit nga këtu, përcjell ORAinfo.

Sipas raporteve të Tuttosport, Milan do të luftojë në anën e tyre dhe do të paraqesë raporte për të treguar stabilitetin financiar të klubit brenda dy-tre viteve të ardhshme.

Milan po synon të rivendosë financat e klubit përsëri në rrjedhën e lojës së drejtë financiare, duke respektuar rregullat në fund por me shpresën për të kursyer ndonjë dënim në një afat të shkurtër. /ORAinfo/

Komento: