Perez “çmendet”, po e transferon yllin 280 milion – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Perez “çmendet”, po e transferon yllin 280 milion

23:45 | 28 Dhjetor 2018

Kylian Mbappé ose Neymar.

Florentino Perez është i gatshëm të transferojë njërin nga këta në Real Madrid përcjell ORAinfo.

Në rastin e francezit, Mbappé, operacioni është i preferuar.

Por edhe PSG e ka bërë të qartë se çmimin i tij është 280 milionë euro dhe Real Madridi ka një përgjigje.
Klubi i bardhë është i gatshëm të lërë Casemiro, Marco Asensio ose Isco dhe të dhurojë edhe para për ta rrëmbyer Kylian.

Klubi i klasifikon Casemiro në 70 milionë, vendos çmimin fillestar për Asensio në 120 dhe për Isco do të vendoset në 80.

Dy lojtarë, Marco dhe Alarcón dhe një Casemiro që Real është i gatshëm të përdorë si një kërkesë: Neymar kërkon arritjen e lojtarëve të cilësisë dhe ‘miqtë’ për të luftuar për Champions ose do të largohet./ORAinfo/

Komento: