Perez lodhet nga Ramos, ja kush po e zëvendëson spanjollin

17:34 | 15 Dhjetor 2018

Ky sezon Real Madrid ka marrë një numër alarmant të golave.

Sergio Ramos dhe Raphael Varane, kanë qenë në një nivel të madh, ky është rasti i Nacho shkak të shkathtësi të saj mund të zënë ndonjë pozicion prapa nëse kërkohet përcjell ORAinfo.

Kohët e fundit lëndimet janë duke shkaktuar kërdi, dhe ekipi nuk është në gjendje të përballojë mungesën e lojtarëve të cilët janë pjesë e shtylla kurrizore e llojit të njëmbëdhjetë.

Në këtë pikë në sezonin prioritet urgjent i Madridit është transferimi i një mbrojtës qendror dhe ai është Matthijs de Ligt, i cili pavarësisht 19 viteve të tij ka arritur një pjekuri futbollit që ka tërhequr vëmendja e Real Madrid, Barcelona dhe PSG, për të përmendur më të njohur në Evropë./ORAinfo/

Komento: