Perez shokon, pranon ta shesë yllin 50 milionësh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Perez shokon, pranon ta shesë yllin 50 milionësh

22:35 | 15 Mars 2019

Real Madrid është i gatshëm të shesë lojtarin James Rodriguez për 50 milion euro këtë verë, nëse ai kthehet nga Bayern Munich, thotë El Confidencial.

Kolumbiani është duke hyrë në muajt e fundit të një marrëveshjeje dyvjeçare të huazimit në klubin bavarez, por duket se ai është i hapur për një kthim në Madrid këtë verë përcjell ORAinfo.

Kampionët gjermanë thuhet se kanë një mundësi prej 35 milion euro për ta nënshkruar atë përgjithmonë, por mediat të ndryshme kanë sqaruar se tani do të kërkojnë opsione të tjera dhe do të lejojnë që marrëveshja e përkohshme të skadojë.

Mesfushori iu bashkua Bayernit në verën e vitit 2017 në një marrëveshje dyvjeçare të huazimit nga Madridi, por raportet sugjeruan se ai kishte rënë në favor të Niko Kovaç.

Ish- ylli i Portos dhe Monaco luajti tre sezone në Los Blancos, duke i ndihmuar ata në dy tituj evropian, por filloi vetëm 13 ndeshje në La Liga në fushatën e tij të fundit./ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!